OKOLÍ

Roubenka Kutlov

Objevte krásy našeho okolí!

Vydejte se na výlet do Jindřichova Hradce, do Muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově nebo na skvělý oběd a pivo do nedalekého Pivovaru Kamenice nad Lipou.

U nás se zkrátka nudit nebudete.

Pivovar Kamenice nad Lipou

Pivovar Kamenice sídlí v objektu bývalého panského pivovaru v centru Kamenice nad Lipou. Je víc než obdivuhodné, když se někdo zažere do projektu rozsáhlé rekonstrukce a jde do toho po hlavě. Miliony sem, miliony tam. Přesně tak to bylo u Milana Houšky v Pivovaru Kamenice nad Lipou.

Zámek Kamenice nad Lipou

Původní hrad ze 13. století byl v polovině 16. století přestavěn na klasicistní zámek. Dnes nabízí expozice hraček, Hledej hračku ze sbírek UPM a Pod parou – výstava modelů parních strojů a angličáků Matchbox, a velká herna pro děti. Rodiče zaujme i expozice nábytku 19. a 20. století Cesty designu.

Muzeum rekordů Pelhřimov

Největší, nejmenší, nejdelší, nejtěžší, nejrychlejší, nejvytrvalejší … To vše jsou přívlastky, s nimiž se v expozici Muzea rekordů a kuriozit setkáte na každém kroku. Muzeum mapuje unikátní výkony českých i světových rekordmanů. Pelhřimovské Muzeum rekordů má otevřeno každý den!

Zoo Na Hrádečku

Soukromá zoologická zahrada s rozlohou 10 ha, nacházející se mezi obcemi Dolní a Horní Pěna u Jindřichova Hradce. V zoo naleznete 8 druhů drápkatých opic, lemury, hyeny, lvy, pumy, kolekci 11 druhů “šípových žab”, kotuly, velbloudy a další.

Zámek Jindřichův Hradec

Hrad a zámek v Jindřichově Hradci patří k nejrozsáhlejším památkovým komplexům v České republice. Na třetím nádvoří vás přivítají vznosné arkády a za nimi malý park, v němž stojí Rondel, jedna z nejpůvabnějších renesančních staveb v Česku.

Rozhledna Rýdův kopec

Rýdův kopec se nachází za obcí Děbolín, asi 6 km od Jindřichova Hradce. Rozhledna o celkové výšce 33 m stojí v nadmořské výšce 551,5 m n. m. a představuje dominantu širokého okolí. Na vyhlídkovou plošinu, ze které je nádherný kruhový rozhled.

Aquapark Jindřichův Hradec

Moderní areál spojuje aquapark a plavecký bazén v jedno vodní centrum. Najdete zde velký plavecký bazén o délce 25 m a malý plavecký bazén. Lze využít i služeb plavecké školy a vnitřní tobogán.

Třeboň

Náměstí s radnicí, zámek s parkem a zbytky hradeb s několika bránami vám neprozradí nic. Jakmile však budete vědět, že z jedné strany se kolem historického jádra vine Zlatá stoka a z druhé se leskne hladina rybníka Svět, bude vám jasné, že jsme v Třeboni.

Aktivity v okolí

Roubenka je umístěná uprostřed přírody, v klidné oblasti, v bezprostřední blízkosti hlubokých lesů, které tvoří přirozenou hranici Jihočeského kraje a kraje Vysočina. Krásné okolí roubenky vás přímo vybízí k vyjížďkám na kole , jelikož roubenka leží přímo na cyklostezce nebo k houbaření v přilehlých lesích.